Produkty
Kategorie bloga
Wersje językowe
Trzy kroki antysmogowej pielęgnacji skóry
Trzy kroki antysmogowej pielęgnacji skóry

KROK 1

Przebywając w warunkach wysokiego zanieczyszczenia powietrza, należy częściej myć twarz (2-3 razy dziennie). Poranne oczyszczanie cery ma na celu pozbycie się resztek sebum, wyprodukowanego przez skórę podczas nocy. Do wykonania tego zabiegu poleca się przede wszystkim delikatne preparaty, takie jak pianki lub płyny micelarne.

W trakcie dnia, jeśli skóra miała kontakt z mocno zanieczyszczonym powietrzem (np. podczas stania w korkach, w wyniku palenia papierosów lub spędzania czasu w towarzystwie palaczy, czy też spaceru wzdłuż drogi o dużym natężeniu ruchu), polecamy oczyszczenie twarzy za pomocą wacika nasączonego wodą micelarną.

Wieczorne oczyszczanie twarzy zawsze powinno składać się z dwóch etapów. Pierwszy etap to demakijaż i oczyszczenie naskórka. Drugi etap to oczyszczenie za pomocą substancji czynnych, które przenikają w głębsze warstwy skóry, gdzie działają łagodząco i nawilżająco oraz wzmacniają barierę ochronną.

Wysoka jakość preparatów gra w procesie oczyszczania twarzy kluczową rolę. Poza substancjami myjącymi powinny one zawierać także substancje czynne o właściwościach antyoksydacyjnych, kojących, łagodzących stany zapalne i nawilżających. Specjaliści uważają preparaty oczyszczające za równie ważne w pielęgnacji antysmogowej, co kremy nawilżające.

 

 

KROK 2

Ochrona skóry w warunkach dużego zanieczyszczenia powietrza wymaga odpowiedniego nawilżenia. Szkodliwe cząsteczki zazwyczaj powodują odwodnienie cery, które prowadzi do jej matowienia, utraty elastyczności, powstawania nierówności i większej porowatości.

Na tym etapie należy włączyć do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych toniki w spreju, które stosuje się bezpośrednio po oczyszczeniu skóry i przed nałożeniem kremu lub olejku. Tego rodzaju preparaty oprócz substancji antysmogowych powinny zawierać składniki o działaniu nawilżającym i kojącym.

 

KROK 3

Na zakończenie procedury pielęgnacyjnej poleca się krem nawilżająco-ochronny. Rano powinien być to krem antysmogowy, a wieczorem dowolne serum pielęgnacyjne. Krem powinien zawierać kompleks antyoksydantów i składników odżywczych, substancje o działaniu nawilżającym, odbudowującym i regenerującym, a także substancje czynne mające na celu ograniczenie transepidermalnej utraty wody. Zadaniem kremu używanego na tym etapie jest utworzenie niewidocznej bariery ochronnej, która ograniczy przenikanie zanieczyszczeń do głębokich warstw skóry.

Kosmetyki Polli Organic Skin Care, opracowane z myślą o ochronie skóry przed wpływem negatywnych czynników środowiskowych, spełniają wszystkie wymienione wyżej wymagania. A większa w porównaniu do konkurencyjnych produktów ilość składników nawilżających umożliwia efektywną pielęgnację skóry w suchym i chłodnym klimacie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl