Produkty
Kategorie bloga
Wersje językowe
O marce Polli
O marce Polli

Seria kosmetyków antysmogowych

Zanieczyszczenia powietrza (ang. air pollution) to innymi słowy zbiór małych cząsteczek, które poprzez kontakt z ludzką skórą mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Chociaż nasza skóra działa jak swoista tarcza chroniąca organizm przed utleniaczami oraz pyłowymi i gazowymi zanieczyszczeniami, długotrwały lub regularny kontakt z takimi substancjami o wysokiej koncentracji może mieć poważne skutki dla zdrowia.

Uważa się, że zanieczyszczenia atmosferyczne przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry i powstawania stanów zapalnych oraz alergicznych, w tym atopowego zapalenia skóry, egzemy, łuszczycy i trądziku. Jednym z najpoważniejszych skutków wpływu zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie są nowotwory skóry. Co więcej najnowsze badania udowodniły, że wysoka koncentracja toksyn w powietrzu sprzyja ich przedostawaniu się przez skórę do krwioobiegu.

Długotrwały wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych sprawia, że skóra mieszkańców miast cierpi na zbliżone przypadłości, wśród których wymienić należy:

  • Osłabienie bariery ochronnej skóry
  • Pojawianie się nierówności, większą porowatość
  • Matowość i spadek elastyczności
  • Pogorszenie kolorytu, większą liczbę znamion i pieprzyków
  • Transepidermalną utratę wody, odwodnienie skóry

 

Zadaniem linii kosmetyków antysmogowych Polli Organic Skin Care jest dokładne i efektywne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń oraz pielęgnacja, mająca na celu ochronę przed wymienionymi wyżej czynnikami.

Podstawowym składnikiem wszystkich kosmetyków antysmogowych są czynne substancje antysmogowe, które zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń w głąb skóry, blokują produkcję toksyn, przeciwdziałają uszkodzeniom DNA, wspierają regenerację naskórka, zmniejszają porowatość, poprawiają koloryt i elastyczność oraz dodają skórze blasku. Czynne substancje antysmogowe stosuje się zarówno w kosmetykach zmywalnych, jak i niezmywalnych.

Seria kosmetyków antysmogowych ma wiele wspólnego ze sposobem, w jaki o cerę dbają Koreanki. To właśnie w tych regionach odnotowuje się najwyższe poziomy zanieczyszczeń powietrza, które stały się powodem opracowania wieloetapowej procedury codziennej pielęgnacji skóry. Zadaniem linii kosmetyków antysmogowych jest dokładne i efektywne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń oraz pielęgnacja, mająca na celu ochronę przed wymienionymi wyżej czynnikami.

Kosmetyki Polli Organic Skin Care opracowane zostały zgodnie ze standardami dla kosmetyków organicznych – nie zawierają one barwników syntetycznych, sztucznych aromatów, olejów mineralnych, parabenów, silikonów, ani żadnych innych składników, które mogłyby gromadzić się na skórze i mieć na nią negatywny wpływ.

 

Aktualnie na rynku dostępnych jest 7 produktów Polli Organic Skin Care, które stanowią elementy podstawowego zestawu efektywnej pielęgnacji skóry typowej dla mieszkańców miast.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl